Chef | Şef 2014 ABD Filmi

Yine güzel bir film tavsiyesi var aklımda (: Bu filmde güzel bir hayal var, bir yemek karavanı ile şehir şehir dolaşıyorsunuz. Yaptığınız yemekler öyle seviliyor ki, gittiğiniz şehirde kuyruklar oluşuyor. Şef filminde hikayemiz Carl Casper adındaki ünlü ve işinde iyi olan bir baş aşçı ve oğlu üzerine kurulu. Hayatında “neredeyse” her şey iyi ve düzgün giden Casper’in çalıştığı restorana şehrin en ünlü gurmesi gelir ve yaptığı yemeklerden değerlendirmek üzere tadar. Ancak yemek menüsü konusunda Casper ile restoranın sahibi arasında büyük bir anlaşmazlık vardır. Casper hazırlamak istediği yemekler konusunda özgür kalmak ister. Restoran sahibi ise yıllardır değişmeyen menü ile müşterilerini elde tutmak. Ancak bu anlaşmazlığa gurmenin internet sayfasında yazdıkları da eklenince ipler kopar. Bu sırada internetten bihaber aşçımız Casper, gurme ile hiç de iyi olmayan bir diyaloğa girerken internette popüler olmaya başlar.

Chef_2014Casper yıllardır yemek hazırlamaktan oğlu Percy’e yeterli ilgiyi gösteremeyen bir babadır. Casper’in sosyal medyaya dahil olmasıyla beraber Percy ile yakınlaşmaya başlar. Ancak bu yakınlaşma Casper’in çalıştığı restoranı bırakıp istediği yemekleri özgürce yapabileceği yemek karavanı ile şehir turuna oğlunu da almasıyla olması gerektiği yere doğru gider. Ortaya da eğlenceli, izlenebilir bir baba-oğul filmi çıkar (:

Film boyunca çok çeşitli yemekler görebiliyorsunuz. Elbette ki çoğu ABD’nin farklı yörelerindeki yerel lezzetlerden oluşuyordu ama izlediğim kadarıyla bu yemekler herkese hitap etmeyebilir. Fakat farklı bir kültürden izlenimlerimiz olmuş oldu filmde.

İyi oyuncuların oyuncu kadrosunda olduğu Şef filmini ebeveyn-çocuk ilişkisini ön planda işleyen güzel bir film olarak buraya not ediyorum. Umarım izleyenleriniz olur (:

Fragmanını da vereyim,

Gökhan Atmaca – twitter.com/kuarkatmaca

Share

You may also like...

Leave a Reply