Daegu Dalseong Park – Güney Kore Gezisi

Parkın girişi. Entry of the park.

Burada çok sayıda park var, insanların çocuklarıyla, aileleriyle, arkadaşlarıyla, sevdikleriyle vakit geçirebileceği. Daegu’nun neredeyse şehir merkezinde yer alan Dalseong Park da bunlardan biri. İçerisinde hayvanat bahçesi ve müze de bulunuyor – her ne kadar hayvanat bahçelerine bakış açım farklı olsa da, günümüzün bir gerçeği. Daegu’nun diğer parklarından bir farkı da buranın tarihsel bir öneminin olması.

There are many parks that people can go with their children, families, friends. One of them is Dalseong park which is located central part of Daegu. Dalseong park has a zoo and a historical museum. Also this park has a historical importance.

Daegu’nun Dalgu-Hwahyeon olarak adlandırıldığı dönemlerden önce Dalguhwa dolayısıyla Daegu isminin kökeni Dalseong’dan geliyormuş. Dalseong bu şehre yerleşenlerin verdiği ilk isim ve o zamanlar sadece birkaç evden oluşan bir hisarmış. Bu dönem hemen hemen Tunç Devri’ne karşılık geliyormuş.

Before Daegu was called Dalgu-Hwahyeon, it was Dalseong. Dalseong was given first name by first settlers. In that time, Dalseong was a fortress contained a few settlement. This historical period corresponds to almost the Bronze Age.

Daegu'daki ilk yerleşimi gösteren mode. The model of first settlement in Daegu.

Daegu’daki ilk yerleşimi gösteren mode. The model of first settlement in Daegu.

Bu hisarda zaman içinde kale duvarları inşa edilmiş ve bu kale duvarlarının zamanının ilk yapılarından biriymiş. Bu kale duvarlarıyla birlikte şimdiye kadar eski halini koruduğu söylenen bir yürüyüş yolu var ve bu yürüyüş yolu Dalseong parkının etrafını çevreliyor.

There are very old,historical a walk road inside Dalseong park. 

Jpeg

Park içerisinde gezindikten sonra etrafını turlayabilir ve sonra girişe yakın kısımdaki müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Müzede ilk yerleşimin bir modeli var, bu modelin dışında kalıntılardan kalma en eski eserler de sergileniyor. Bazı bilgilendirmeler İngilizce olsa da çoğunluğu Korece.

Dalseong Park

Dalseong Park

Jpeg
daegu_dalseongpark
Güney Kore izlenimlerimi Facebook’ta takip edin: Güneydeki Kore – S. Korea
Follow me on Facebook: Güneydeki Kore – S. Korea

Gökhan Atmaca – twitter.com/kuarkatmaca

Share

You may also like...

Leave a Reply