Three Days – Üç Gün | Kore Dizisi

SBS kanalının The Man From Stars dizisinin bitmesinin ardından yayına koyduğu Three Days isimli yeni dizisi ilgi çekici bir konuya sahip. 5 Mart 2014 tarihinde başlayan bu dizi 16 bölüm sürecek.

Dizinin hikayesi ise şöyle başlıyor, Güney Kore Cumhurbaşkanı özel villasında dinlenmeye çekilir. Gecenin ortasında üç el ateş edilir ve cumhurbaşkanı ise bu sırada kayıptır. Cumhurbaşkanı’nın korumalarından ikisi ölmüştür. Dizinin ana karakteri elit ajan Han Tae-kyung ve diğer korumalarının başkanı bulup blue house’a (bizim pembe köşk işte) güvenle geri getirmeleri için üç günleri vardır.

Han Tae-kyung ise maliye bakanının oğludur. Maliye bakanı da başkanın uğradığı bu suikast girişiminden önce öldürülmüştür. Gizli bir dosya da bu sırada ortadan kaybolmuştur. Tüm bunların yanında, Han Tae-kyung başkana yapılan suikastın sorumlularından biri olarak gösterilmekte. Yani ana karakter hem başkanı bulmak, hem kendini temize çıkarmak ve babasının ölümünün ardındaki gerçeği bulmak zorunda.

Aksiyon ve politika içeren ilk Kore dizisini Three Days ile izlemeye başladım. İkinci bölümü yeni izledim, kurguda bazı sıkıntıları olsa da izlenmeye değer gibi görünüyor.

İlk bölümünü Koreanturk üzerinden izleyebilirsiniz. Fragmanı da şöyle:

Gökhan Atmaca – twitter.com/kuarkatmaca

Facebook’ta Güneydeki Kore – S. Korea sayfasında Güney Kore ile ilgili paylaşımlarımı takip edebilirsiniz.

Share

You may also like...

Leave a Reply