Acil Servis Çifti – Emergency Man & Woman | Kore Dizisi

İlk bölümü bir ay önce yayınlanan “Emergency Man and Woman“, “May Garden“, “Acil Servis Çifti” dizisini yeni izlemeye başladım. Dizinin ilk bölümünde, birbirini seven ve sınıf farklılıklarından dolayı ailelerinin baskısına rağmen adeta kaçarak evlenen bir çiftin nikahına şahit oluyoruz, ardından evlilikleri bir sene içinde hiç de iyi gitmeyen bir çift görünümünün panoramasını izliyoruz. Yolunda gitmeyen işler, eşlerin birbirine olan saygısız ve ilgisiz tavırları, aşılmayı bekleyen sorunlar gibi. Sonunda bir gün her iki kahramanımız da birbirlerine patlıyorlar. Bu patlama anları her ne kadar yaşaması üzücü olsa da izlemesi bir o kadar gülünçtü. Kore dizi paradoksu veya kültü de sanırım burada başlıyor zaten… Her neyse boşanıyorlar, daha birinci bölümde düşünüyorsunuz; boşandılar ne olacak? Çok geçmeden, 6 yıl geçiyor aradan. Bir bakmışız ki mutfakta bıçak bile kullanamayan bizim beceriksiz kızımız Oh Jin Hee tıp okumuş, bitirmiş şimdi de stajyer doktor olmuş. Eski eşi Oh Chang Min de, bu ani evlilikten dolayı tıp bölümünü okumayı yarıda bırakmıştı. Geçen zaman içinde yeniden bölümünü tamamlamış tabii. Ne olacak? Kader işte, bu iki nefret dolu insanı aynı üniversite hastanesinin aynı acil servisinde stajyer doktor olarak görüyoruz. Tam bu sırada zaten bu dizinin kalan bölümlerini merak etmeye başlıyorsunuz bile.

Emergency Man and Woman dizisi 20 bölüm olarak planlanmış görünüyor, bu akşam itibariyle 8. bölümü Güney Kore’de çoktan yayınlanmış durumda. Güzel ve ilgi çekici hikayesiyle izlenebilir bir çalışma olmuş. Birbirlerini çok sevmiş ve birden evlenmiş çiftimizin, yine kısa sürede birbirlerinden nefret ettikten sonra tekrar karşılaşmaları üstelik hastanelerin acil servisi gibi yoğun çalışma temposunun olduğu bir yerde birlikte zaman geçirmek zorunda olmalarıyla ortaya çıkan karışık durum dizide güzel işleniyor. Varmaya çalıştığımız nokta, ölümle yaşam arasındaki savaşta olmadık sebeplerle hayatlarını ayıran bu iki insanın “bir arada yaşamanın” gereklerini ve zorlukların nasıl üstesinden gelmesi gerektiklerini öğrenmeleri olacak. Güney Koreli arkadaşlarımızın da sempatik tavırları bu hikaye dışında dizi için zaten başka bir güzel yanı.

Fragmanı bile eğlenceli 🙂

Yeppudaa veya Koreantürk üzerinden izleyebilirsiniz -Koreantürk daha hızlı, bölümleri takip etme konusunda. Her hafta Cumartesi ve Pazar günleri yeni bölümlerin altyazıları çıkmakta.

Gökhan Atmaca – twitter.com/kuarkatmaca
Facebook’ta Güneydeki Kore – S. Korea sayfasında Güney Kore ile ilgili paylaşımlarımı takip edebilirsiniz.

Share

You may also like...

Leave a Reply