IMDb: 8.1 – Miracle in Cell No.7 – Hücre 7 Mucizesi |Kore Filmi

miracleincell7Filmin sonunda keşke bu sarı balon o tellerden kurtulup, uçsaydı diyeceksiniz…

Hücre 7 Mucizesi veya “Miracle in Cell No.7” isimli bu uzakdoğu sinemasının son zamanlardaki en güzel çalışmalarından olan bu film dram ve komedinin bir arada sunulduğu ender filmlerden biri olduğunu söyleyebilirim. December 23 olarak da bazen adlandırılıyor. Hikayesi ile sizi kendine çeken bu filmi izlerken gerçekten sinemanın dram ile komedi dilini zaman zaman aynı sahnelerde bile kullanıldığını göreceksiniz. Hikayesine değinmeden önce film hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum. Şu an imdb puanı 8.1 görülüyor ve sinemalarda 12.32 milyon biletli seyirciye ulaşan bu film tüm zamanların Kore filmleri arasında en çok kazandıran üçüncü filmi derecesine de sahip. 32 gün içerisinde sinemalarda 10 milyon biletli seyirci sayısına ulaşan Kore tarihinde birkaç filmden biri. Filmde rol alan  Park Shin Hye, Kal So-won ve Ryu Seung-ryong gibi oyuncular çeşitli dallarda ödüller aldılar (en iyi erkek, en iyi kadın, en iyi yönetmen, gelecek vaad eden oyuncu gibi). Bunları anlatmamın sebebi başarılı ve sizi hikayesine bağlayacak bir film olduğunu sonuçlarıyla göstermek.

Miracle_in_Cell_No.7-019hücre7mucizesiFilmin hikayesi: Film bir baba-kız ilişkisine değinse de adaletsizliği, güçlünün güçsüze olan üstünlüğünü, hukukun nasıl da önemsiz kaldığını dramatik bir hikaye ile izleyicisine çarpıcı bir şekilde sunmaktadır. Tüm bu olumsuzlukların beraberinde insanların birlikte neler yapabileceklerine de yer veren senaryosunda, zihinsel olarak engelli bir baba (Lee Yong-gu) ve annesini erken yaşta kaybetmiş bir kız çocuğunun (Ye Seung) yoksulluğa ve hayatın olumsuzluklarına rağmen birbirleri arasındaki o güçlü bağla sürdürdükleri hayatlarının bir “yanlış anlaşılma” yüzünden nasıl değiştiği işlenmektedir. Filmin devamında ise babasının suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışan Ye Seung’u görüyoruz. Hapishanedeki sahneler kimi zaman izleyiciyi güldürürken kimi zamanda izleyici kendini duygusal bir atmosferin içinde buluyor. Bazen bu anlar birbiri ile karışabiliyor da.

Filmi izlemelisiniz! İzleyin ve o sarı balon için bir keşke dileyin, keşke o tellerden kurtulabilseydi…
Filmin fragmanı:

Filmi yeppudaa üzerinden izleyebilirsiniz.

Gökhan Atmaca, twitter.com/kuarkatmaca
Facebook’ta Güneydeki Kore – S. Korea sayfasında Güney Kore ile ilgili paylaşımlarımı takip edebilirsiniz.

Share

You may also like...

1 Response

  1. April 15, 2018

    […] da söylemeliyim Heart Strings, Flower Boys Next Door, The Heirs ve Hücre 7 Mucizesi yapımlardaki sempatik oyunculuğu ile tanıdığımız Park Shin Hye yine başarılı ve […]

Leave a Reply